Ο Άθλος Αλεξάνδρεια επικράτησε με 81-64 του Σκυδραϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης, σε αγώνα τη 17η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ιδιαίτερα παραγωγικές ήταν οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με αμφότερες να έχουν υψηλά ποσοστά ευστοχίας και να βρίσκονται ισόπαλες στους είκοσι πέντε πόντους στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Αμφίρροπο ήταν και το δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 43-40 υπέρ του γηπεδούχου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βασίλη Αγγέλη πήραν το έλεγχο και το προβάδισμα και προγήθηκαν με 64-50 στην ολοκλήρωσή του.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού ισορρόπησαν το παιχνίδι, ωστόσο ο γηπεδούχος δεν του επέτρεψε να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 81-64.

Διαιτητές: Ντόγκας – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 25-25, 43-40, 64-50, 81-64.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης 3 (1), Νοτόπουλος, Παπαζήσης 1, Τζαφέρης 8, Ντάμτσης 16 (1), Παύλου 8, Μούτκα, Χαριτόπουλος 19, Τσαρούχας 20 (5), Χατζηλεμονιάς 4, Ντάβλης, Παπουλίδης 2.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Χομένκο 14 (2), Δουλκερίδης Χ. 5, Σημαιοφορίδης 9 (1), Τσανακτσίδης 17 (1), Ινέγλης 9, Κολοβός, Μουχτάρης, Σταμπουλτζής 3 (1), Δουλκερίδης 7 (1).