Ο Ορφέας Κατερίνης επικράτησε με 23-15 του Φιλώτα Φλώρινας, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Σε μία άνετη και δίκαιη επικράτηση έφτασε ο Ορφέας Κατερίνης, ο οποίος σημείωσε τη δεύτερή του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Κατερίνης πήρε από την αρχή της αναμέτρησης το προβάδισμα και στα μισά του πρώτου ημιχρόνου προηγήθηκε με 6-2. Στην συνέχεια ο Φιλώτας Φλώρινας ισορρόπησε το παιχνίδι και το σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 9-5.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο γηπεδούχος αύξησε την υπέρ του διαφορά στα επτά τέρματα στο πρώτο δεκάλεπτο και τη διατήρησε μέχρι και τη λήξη, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 23-15.

Διαιτητές: Αναστσίου – Παπαδόπουλος.

Δίλεπτα: 4-2.
Πέναλτι: 7/8-2/2.

Πεντάλεπτα: 1-0, 4-1, 6-2, 6-4, 7-4, 9-5 (ημ.), 12-7, 16-9, 17-10, 19-11, 20-13, 23-15.

ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης: Ασαρίδου, Κουτσιμάνη 2, Στρογγυλού 1, Κούρτη 1, Κακάνη 11, Μητσάλα 6, Κιρτάτζε Σ., Βαμβακάκη, Γεωργιάδου, Hyko 2, Τσακνάκη, Κιρτάτζε Μ.

ΠΑΣ Φιλώτας Φλώρινας: Κωτσοπούλου 4, Ζαρογιάννη 1, Παραστατίδου 1, Γεωργιάδου, Ρόμπε 1, Σκήπα 2, Ταφάκη 3, Πουλεκάκη, Καραπαναγιωτίδου, Μαρκοπούλου 3, Μάντση.