Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Πιερικός και Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Το katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας, σας έδωσε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε, λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Α’ μέρος:

7′ Σουτ του Κατσαμάγκα από αριστερά, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πατσιογιώργου.

12′ Κίτρινη κάρτα ο Δερμίσης.

Αναγέννηση Καρδίτσας – Α.Ο. Στυλίς 0-3 άνευ αγώνα

Μέχρι στιγμής, υπάρχει ένα γκολ, στο Βόλο, όπου ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Νίκης με τέρμα του Ζγκούρι από το 1′.

20′ Ο Μηλιώτης έκανε τη σέντρα αλλά Σεχολάρι και Κυπαρίσσης δε μπόρεσαν να κάνουν την προβολή και η μπαλία πέρασε ανεκμετάλλευτη.

26′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κ. Ίτσιου από δεξιά, ο Δ. Ίτσιος έπιασε την κεφαλιά με τον Πατσιογιώργο να αποκρούει, ο Κραγιόπουλος επιχείρησε νέα κεφαλιά την οποία απομάκρυναν οι αμυντικοί του Πιερικού.

35′ Αλλαγή για τον Πιερικό. Στη θέση του Αθ. Καρτσαμπά, ο Κωστόπουλος.

*Αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα
**Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 6 βαθμών.

29′ Ο Κατσαρός από δεξιά έκανε τη σέντρα και ο Κατσαμάγκας έπιασε το σουτ εν κινήσει, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.

30′ Ο Κατσαμάγκας γύρισε τη μπάλα για τον Παγωνίδη, αυτός έκανε το σουτ από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα όμως έφυγε πολύ ψηλά άουτ.

39′ Κίτρινη κάρτα ο Παγωνίδης.

40′ Εκτέλεση φάουλ του Εμ. Κραγιόπουλου, μπλόκαρε ο Βασιλειάδης.

43′ Εκτέλεση φάουλ του Δερμίση, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

Θησέας Αγριάς – Φωκικός 0-0
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Στυλίδας 0-3 α.α.

Β’ μέρος

Αλλαγές για τον Πιερικό: Λαμπίρης αντί Μηλιώτη και Σόουζα αντί Κυπαρίσση.

Με τους ίδιους παίκτες συνεχίζει ο Αχιλλέας.

49′ Σουτ του Εμ. Κραγιόπουλου, μπλόκαρε ο Βασιλειάδης.

49′ Ξαφνικό σουτ του Αλσίνο μέσα από την περιοχή, σε αντεπίθεση για τον Πιερικό, “απογειώθηκε” και έδιωξε σε κόρνερ ο Βασιλειάδης, στη σημαντικότερη φάση για τον Πιερικού.

50′ Μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Εμ. Κραγιόπουλου, η μπάλα έφτασε στον Αλσίνο που έκανε συρτό σουτ, ο Σεχολάρι βρέθηκε στην πορεία της μπάλας αλλά ολιγώρησε με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει άουτ.

55′ Κίτρινη κάρτα ο Τσιούχας.

56′ Ο Κωστόπουλος έφυγε στην αντεπίθεση για τον Πιερικό από δεξιά, με πολύ καλές προυποθέσεις μιας και οι του Πιερικού ήταν πέντε έναντι ενός αμυντικού, αλλά προτίμησε να συνεχίσει μόνος του αντί να βρει συμπαίκτη, με αποτέλεσμα να χαθεί η ευκαιρία για τον Πιερικό.

58′ Σουτ του Λαζαρίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.

60′ Συρτό γύρισμα του Σεχολάρι από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Βασιλειάδης.

62′ Σουτ του Στ. Κραγιόπουλου, μπλόκαρε ο Πατσιογιώργος.

63′ Ατομική προσπάθεια του Κ. Ίτσιου, έδιωξαν οι αμυντικοί του Πιερικού σε κόρνερ.

67′ Στη θέση του Μτσεντλισβίλι ο Ναλπαντίδης, για τον Αχιλλέα.

68′ “Κούρσα” του Ναλπαντίδη από αριστερά και σουτ, η μπάλα έφυγε άουτ.

72′ Γύρισμα του Κ. Ίτσιου, ο Ναλπαντίδης έκανε την προβολή, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.

72′ Ο Σεχολάρι έκανε το σουτ ενώ θα μπορούσε να γυρίσει για τον Αλσίνο, η μπάλα έφυγε άουτ.

73′ Εκτέλεση φάουλ του Εμ. Κραγιόπουλου από δεξιά, ο Παγωνίδης έβαλε το πόδι, η μπάλα πήρε τροχιά προς την εστία, όμως ο Βασιλειάδης δεν αιφνιδιάστηκε και μπλόκαρε.

75′ Κίτρινη κάρτα ο Λαμπίρης.

78′ Κίτρινη κάρτα ο Κ. Ίτσιος.

78′ Κίτρινη κάρτα ο Εμ. Κραγιόπουλος.

83′ Μακρινό σουτ του Εμ. Κραγιόπουλου που προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Βασιλειάδη, η μπάλα έφυγε άουτ.

84′ Κίτρινη κάρτα ο Στ. Κραγιόπουλος για μαρκάρισμα στον αδελφό του Εμ. Κραγιόπουλο.

84′ Ο Χαλκίδης στη θέση του Δ. Ίτσιου, για τον Αχιλλέα.

87′ Συρτό σουτ του Εμ. Κραγιόπουλου, η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικών και έφυγε κόρνερ.

88′ Ντινόπουλος αντί Σκλιοπίδη, για τον Πιερικό.

90′ Τερζής αντί Παπαδόπουλου για τον Αχιλλέα.

90’+3′ Αποβολή του Δερμίση με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

90’+7′ Συρτή σέντρα του Αλσίνο από αριστερά, δε μπόρεσε να βάλει την προβολή ο Ντινόπουλος και ο Βασιλειάδης μπλόκαρε.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Πιερικός (Νίκος Θεοδοσιάδης): Πατσιογιώργος, Κραγιόπουλος, Τσιούχας, Χατζηδίμπας, Αθ. Καρτσαμπάς, Λαζαρίδης, Μηλιώτης, Σκλιοπίδης, Σεχολάρι, Μπουζούκης, Κυπαρίσσης.
Στον πάγκο: Ντινόπουλος, Τουλίκας, Αλσίνο Σάντος, Τοπουζλής, Λαμπίρης, Κωστόπουλος, Κωτσιαρίδης.
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Ρούλης Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Τσιμπούκας, Δερμίσης, Κραγιόπουλος, Κατσαρός, Κ. Ίτσιος, Δ. Ίτσιος, Παγωνίδης, Κατσαμάγκας, Παπαδόπουλος, Μτσεντλισβίλι.
Στον πάγκο: Ναλπαντίδης, Καραφέριος, Καταχιώτης, Παπαθανασίου, Τζήκας, Τερζής, Χαλκίδης.

Διαιτητής: Μπούτσικος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Μιχτατίδης, Τσεχελίδης (Μακεδονίας)

• Περίπου 500 θεατές παρακολουθούν τον αγώνα.