Ο ΝΟ Βουλιαγμένης ηττήθηκε από την Κίνεφ Κίρισι με 11-10 στη Ρωσία, στο πλαίσιο του πρώτου γύρου της προκριματικής φάσης της LEN Euro League, βάζοντας τις βάσεις για την πρόκριση στο Φαίναλ Φορ της διοργάνωσης.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου πήρε το προβάδισμα στην αρχή του αγώνα (3-5), διατηρώντας το στο ημίχρονο (5-6). Στην τρίτη περίοδο, η Κίνεφ μείωσε σε 10-9 και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 11-10. Πρώτες σκόρερ του αγώνα ήταν η Σιμάνοβιτς για τη Ρωσική ομάδα και η Χαραλαμπίδη του ΝΟ Βουλιαγμένης, με 4 γκολ.

Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί στις 9 Μαρτίου, στο Λαιμό.

Oκτάλεπτα: 3-5, 2-1, 4-4, 2-0.

Κίνεφ Κίρισι: Καρνάου, Ζούμπκοβα 3, Προκοφίεβα, Σιμάνοβιτς 4, Ντιατσένκο 1, Κρίμερ 2, Καμζάεβα, Κιρίλτσεβα, Ιακούσεβα, Σομπόλεβα, Ιβάνοβα 1, Ρίζκοβα, Σμίκοβα

ΝΟ Βουλιαγμένης: Τζόνσον, Χαραλαμπίδη 4, Χυδηριώτη 1, Ελληνιάδη 1, Γιαννοπούλου, Ξενάκη 1, Νίνου Ε., Πάτρα, Κώτσια, Διαμαντοπούλου, Ράνεϊ 3, Μαστρόκαλου, Κοτσιώνη