Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 53-32 από τον Αλέξανδρο Αξιούπολης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης, σε αγώνα τη 19η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να σκοράρουν και η ολοκλήρωσή του τις βρήκε ισόπαλες στους οκτώ πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Μπεσίρη πήραν τον έλεγχο του αγώνα, περιόρισαν τους αντιπάλους τους στους τέσσερις πόντους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 27-12.

Ισορροπημένο ήταν και το τρίτο δεκάλεπτο με τον γηπεδούχο να διατηρεί την υπέρ του διαφορά και το σκορ να διαμορφώνεται σε 38-24.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αλέξανρος Αξιούπολης διεύρυνε ακόμα περισσότερο το προβάδισμά και έφτασε στην τελική επικράτηση με 53-32.

Διαιτητές: Καψίδης – Χάνος.

Δεκάλεπτα: 8-8, 27-12, 38-24, 53-32.

ΑΣΑ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης 4, Καλογεράκης 5, Γιουβγιανάκης 8, Βακιρλής, Μαυρόπουλος, Σιώπκας 11, Καπνόπουλος 17 (2), Καλαβάζης 8.

ΑΣ Κολινδρού (Μπιζάκης): Κωσταμπίτσης Β. 6 (2), Τσικούρας 4, Κωσταμπίτσης Ν. 2, Μανίκας 3, Ιωαννίδης 10 (2), Μπλούσι, Ταμπακάς 7.