Ο Βαφύρας επικράτησε με 73-88 του Κεραυνού Άσπρου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καλυβίων, σε αγώνα τη 19η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Σε έναν αγώνα ο οποίος διεξήχθη με δύο κινητά για χρονόμετρο και εικοσιτεσσάρι, καθώς αυτά του γηπέδου ήταν χαλασμένα, οι παίκτες του Μιχάλη Σαραπτσή μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη στην αναμέτρηση, πήραν τον έλεγχο στα χέρια τους και όντας ιδιαίτερα παραγωγικοί στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 15-23.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο και το σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 37-39 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο και πάλι ο Βαφύρας ήταν καλύτερος, έφτασε τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο και προηγήθηκε με 52-66.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Στράτου Κασλή ισορρόπησαν το παιχνίδι, με τον Βαφύρα να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 73-88.

Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζηκώστας.

Δεκάλεπτα: 15-23, 37-45, 52-66, 73-88.

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Κασλής): Δημάκας 22 (2), Μουμτζίδης 8, Κοκκινίδης, Πολίτης, Αργυρόπουλος 15 (3), Στανιτσίδης, Βασιλείου 16 (1), Κωστίκας 12, Μόκρης, Ιωσηφίδης.

ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Σαραπτσής, Αραμπατζής 4, Ευαγγελόπουλος 23 (3), Σιώκας 11, Μπατζάκης 13 (3), Βαρβούτης 12 (1), Γερομιχαλός 25 (7).