Η Αλεξάνδρεια επικράτησε με 83-52 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης, σε αγώνα την 20η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η Αλεξάνδρεια μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρηση, προηγήθηκε με 13-0 και ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο με 26-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ισορρόπησε το παιχνίδι, με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 46-31 υπέρ της γηπεοδούχου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα της Ημαθίας πήρε ξανά τον έλεγχο στα χέρια της, διεύρυνε το προβάδισμά της και ολοκλήρωσε την περίοδο προηγούμενη με 66-43.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με την Αλεξάνδρεια να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 83-52.

Διαιτητές: Σαρακενίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 26-10, 46-31, 66-43, 83-52.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Πουαρίδης): Μπαλιάκας 12, Πουαρίδης 3 (1), Νταμτσιόπουλος 2, Γιοβανόπουλος 17 (1), Παντοφλίδης 12, Παπαγερίδης 5 (1), Καρκάρας 2, Πρόιος 8, Καραγιάννης 10, Χερκελετζής 2, Μπίσκας 10 (3).

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Μόσχου): Στοΐτσης 9, Πέτσος 6, Κουτρούλος, Στεργιόπουλος 5 (1), Ποζουκίδης, Παπαμανώλης, Χαλόφτης 4, Παπαδόπουλος 11, Μόσχου 7 (1), Παρτσαλάκης 4, Χατζηλαμπρινός 2, Αχλατλής 4 (1).