Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν με 72-67 από τους Ίκαρους Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα την 20η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και να ολοκληρώνεται με 15-16 υπέρ των Πανθήρων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο παρακολουθήσαμε το ίδιο σκηνικό από τους δύο αντιπάλους και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τους Ίκαρους Γιαννιτσών να προηγούνται, αλλά τη διαφορά να βρίσκεται στην ελάχιστή της τιμή.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι έφτασαν τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο και προηγήθηκαν με 57-47.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Δάμη Χρυσίδη κατάφεραν να μειώσουν την εις βάρος τους διαφορά, ωστόσο οι Ίκαροι διαχειρίστηκαν και διατήρησαν το προβάδισμά τους κι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 72-67.

Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζηκώστας.

Δεκάλεπτα: 15-16, 36-35, 57-47, 72-67.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Σπόντης): Ορτζάνης, Μαλλιαρης 5 (1), Χαραλαμπίδης, Ελευθεριάδης 19, Μπογδάνης 10, Μαυρόπουλος 3 (1), Πολυχρονίδης 8, Καρυπίδης, Υφαντίδης 20 (5), Κοσμολλάρι, Βουζίνας 7 (1).

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Ιορδανίδης, Πολυχρόνης 3 (1), Κωνσταντόπουλος, Μπούσμπουρας 10, Αδαμόπουλος 6, Γκαβοτάσιος 13 (2), Ψαρρού 5, Λόγυρος 14 (3), ΚΕσεσίδης, Χρυσάφης, Σταυριανίδης 16 (2), Κουτσικάς.