Από έναν βαθμό πήραν Απόλλων Λιτοχώρου και Μύτικας Λεπτοκαρυάς που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας. Ο Απόλλων έφτασε τους 23 βαθμούς, παραμένοντας στη 10η θέση ενώ ο Μύτικας διατηρήθηκε στην 4η θέση και τους 32 βαθμούς.

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 35′ με γκολ του Φούφι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας και με πλασέ έκανε το 1-0.
Στο 88′ ο Χούτας εκτέλεσε κόρνερ και ο Κουράτι στο δεύτερο δοκάρι με τον ώμο προώθησε τη μπάλα στα δίχτυα, “γράφοντας” το τελικό 1-1.

Τον αγώνα διηύθυνε ο Νίκολιτς με βοηθούς τη Β. Τσικλητάρη και τον Πάτσα.

Απόλλων Λιτοχώρου: Μπαλάφας, Γκίνας, Καλαμπάκας, Παπαδιαμαντής, Ζωγράφος, Κάκκαλος, Μρούκου, Δ. Κύριλλος, Ντάγκι (90′ Κουτσουπιάς), Παπαϊωάννου, Φούφι (57′ Κουκουνάρας).
Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Α. Τσαρούχας, Γεροθανάσης, Ι. Τσαρούχας, Σιαμήτρας, Μουσαράι, Μπατζέλας, Μάλλας, Mακρίδης (59′ Ζηνέλης), Ελέζι (77′ Τσικρίκης), Κουράτι, Tζόβας (59′ Χούτας).