Ο Ορφέας Κατερίνης επικράτησε με 18-17 των Ελπίδων Αμύνταιου, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ, σε ένα αμφίρροπο και ισορροπημένο παιχνίδι και η ολοκλήρωσή του βρήκε τον Ορφέα Κατερίνης να προηγείται με 10-9.

Και στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης παρέμεινε η ίδια, με τις Ελπίδες Αμύνταιου να αποκτούν ένα προβάδισμα δύο τερμάτων στα μισά (13-15), αλλά ο Ορφέας Κατερίνης το ανέτρεψε, πέρασε αυτός μπροστά με 17-15 πέντε λεπτά πριν την εκπνοή και πήρε τη νίκη με το τελικό 18-17.

Διαιτητές: Αναστασίου – Μαυρίδης.

Δίλεπτα: 4-1.
Πέναλτι: 1/1-3/5.

Πεντάλεπτα: 1-3, 3-4, 5-5, 7-6, 8-8, 10-9 (ημ.), 12-11, 12-14, 13-15, 14-15, 17-15, 18-17.

ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης: Κουτσιμάνη, Ασαρίδου, Κιρτάτζε Μ., Hyko 4, Βαμβακάκη 1, Κιρτάτζε Σ., Μητσάλα 3, Κακάνη 7, Κούρτη 1, Στρογγυλού 2, Κιουρτζίδου, Τσακνάκη.

ΑΠΣ Ελπίδες Αμύνταιου (Βακάλης): Αντωνιάδου, Ιωάννου, Ηλιάδου, Frroku 3, Μίτις 5, Μπουικλή, Ρωμανίδου 9, Χατζή, Ζάμκου, Καλοθέου, Κουγιώνη, Καλογήρου.