Ο Αρχέλαος Savvidis Team επικράτησε με 26-31 του Απόλλωνα Καλαμαριάς, στο Σπίτι του Χάντμπολ, σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Πραγματοποιώντας άλλη μία πολύ καλή εμφάνιση, ο Αρχέλαος Savvidis Τεαμ ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για την τρέχουσα σεζόν παίρνοντας μία άνετη και δίκαιη νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Η ομάδα της Κατερίνης αποδίδοντας εξαιρετικά στην άμυνα πήρε το προβάδισμα από το ξεκίνημα της αναμέτρησης φτάνοντας την υπέρ του διαφορά στα οκτώ τέρματα (6-14) πέντε λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο τον βρήκε να προηγείται με 9-16.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας Καλαμαριάς μείωσε σε 13-16 στο πρώτο πεντάλεπτο, αλλά οι παίκτες του Σωκράτη Σκούφα διατήρησαν το προβάδισμά τους, το οποίο δεν απειλήθηκε μέχρι και τη λήξη της αναμέτρησης, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 26-31.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης – Παπαδόπουλος.

Δίλεπτα: 1-2.
Πέναλτι: 3/5-0/0.

Πεντάλεπτα: 1-4, 3-8, 4-10, 5-12, 6-14, 9-16 (ημ.), 13-16, 15-19, 18-23, 20-26, 23-28, 26-31.

ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς (Μιχαηλίδης): Δουλαβέρης, Μπρόικος, Διόνης, Βακουφάρης 3, Πανιόπουλος 7, Σιουγιουλτζής 1, Τσακαλίδης 5, Μπελέτας, Κουκουλόπουλος 1, Μέλλιος, Sánchez, Ζώης 2, Αλμπάνης, Μπιτσιάνης 1, Μαραβέλιας 1, Κοπαΐδης 5.

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης Savvidis Team (Σκούφας): Σκούφας 1, Αναστασίου 2, Μαυρόπουλος 3, Κοσμίδης, Καϊμακάμης 3, Μάνης, Τερζής, Χαραλαμπίδης 7, Εγγλέζος 4, Ξώνης 1, Ραντζέλοβιτς 6, Ξεφτέρης, Τριανταφύλλου 4, Παπανάκος.