Την ήττα με 2-0 από τη Δόξα στη Δράμα, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Football League γνώρισε ο Αιγινιακός και παρέμεινε τελευταίος στη βαθμολογία, με τις ελπίδες του για παραμονή να μειώνονται ακόμη περισσότερο. Το σκορ για τους Δραμινούς άνοιξε στο 11′ ο πρών ποδοσφαιριστής της πιερικής ομάδας, Πατράλης με κεφαλιά ενώ το 2-0 έγινε στο 27′ με γκολ ενός ακόμη πρώην “Αιγινιώτη”, του Δούμτσιου.

Από το 67′ ο Αιγινιακός αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω τραυματισμού του Τοπαλίδη κι ενώ ήδη οι Αιγινιώτες είχαν πραγματοποιήσει και τις τρεις αλλαγές.

Το “φιλμ” του αγώνα (με πληροφορίες από το sportdrama.gr):
6′ Μετά από σέντρα του Πεταυράκη από αριστερά, ο Καψάλης έκανε το σουτ, έδιωξε ο Καραγκιόζης και στην επαναφορά ο Μπαϊκαρά δε μπόρεσε να σκοράρει.
11′ ΓΚΟΛ! 1-0: Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αυγενικού, η μπάλα έφτασε στον Μακρή που έκανε το γυριστό σουτ μέσα στην περιοχή, με τον Πατράλη να πιάνει την κεφαλιά και να κάνει το 1-0.
15′ Ο Μπαϊκαρά βρέθηκε τετ α τετ με τον Καραγκιόζη αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.
22′ Μετά από σέντρα του Πεταυράκη, ο Μακρής έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Καραγκιόζης απέκρουσε.
26′ Σουτ του Παπαδόπουλου, μπλόκαρε ο Μένκα.
27′ ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Μπαϊκαρά έδωσε στον Πατράλη, αυτός τροφοδότησε τον Δούμτσιο που με κοντινό σουτ έκανε το 2-0.
33′ Έπειτα από σέντρα του Κρουθ από δεξιά, ο Ανδρέου έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
35′ Σουτ του Βλαχομήτρου μέσα από την περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
52′ Σουτ του Μπαϊκαρά, έδιωξε σε κόρνερ ο Καραγκιόζης.
55′ Μετά από σουτ του Πατράλη, ο Πετρούσης έβαλε την κόντρα και η μπάλα έφυγε κόρνερ.
56′ Σουτ του Μπαϊκαρά, η μπάλα πέρασε άουτ.
57′ Ο Καραγκιόζης μπλόκαρε τη μπάλα μετά από προσπάθεια του Μπαϊκαρά.
60′ Σέντρα του Πεταυράκη, δεν πρόλαβε με το κεφάλι ο Μπαϊκαρά.
63′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ για τη Δόξα, η μπάλα έφτασε στον Κρουθ που σούταρε ψηλά άουτ.
67′ Ο Πατράλης απέφυγε τον τερματοφύλακα Καραγκιόζη και έκανε το πλασέ αλλά ο Ζήσης έδιωξε πάνω στη γραμμή.
68′ Ο Τοπαλίδης τραυματίστηκε (γύρισε το πόδι του) και ο Αιγινιακός έμεινε με δέκα παίκτες μιας και οι τρεις αλλαγές είχαν ήδη πραγματοποιηθεί.
76′ Σουτ του Κούστα, απέκρουσε εύκολα ο Μένκα.
80′ Μετά από κάθετη πάσα του Μάρτινς στον Σιώπη, αυτός έκανε το σουτ, όμως ο Καραγκιόζης έδιωξε.
90’+2′ Εκτέλεση φάουλ του Πεταυράκη, η μπάλα έφυγε δίπλα από την εστία του Αιγινιακού.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Θεοχάρης (Θεσσαλίας) με βοηθούς τους Παρασίου (Ημαθίας) και Κωτούλα (Κιλκίς).

Κίτρινες κάρτες αντίκρυσαν οι Πατράλης, Πεταυράκης και Ανδρέου της Δόξας και οι Γιαλαμούδης και Αλ Χαρντάν του Αιγινιακού.

Δόξα Δράμας (Δημήτρης Σπανός): Μένκα, Σιώπης, Πεταυράκης, Καψάλης (85′ Ρουγκάλας), Ανδρέου, Πατράλης, Μακρής, Αυγενικού (79′ Μάρτινς), Κρουθ (72′ Ρεβυθόπουλος), Μπαϊκαρά, Δούμτσιος.
Στον πάγκο: Ηλιάδης, Σαμπανίδης, Λεμονής, Πέρεθ.
Αιγινιακός (Καρατζά): Καραγκιόζης, Τοπαλίδης, Γιαλαμούδης, Πετρούσης, Ζήσης, Πιαστόπουλος, Πολύζος, Ζαννάκης (65′ Αλ Χαρντάν), Έππας (30′ Κούστα), Παπαδόπουλος (30′ Βλαχομήτρος), Γρανάδος.
Στον πάγκο: Μαλέσιος, Στάννιτς, Σοφιάνης, Προσκυνητόπουλος.