Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν με 65-62 από την Αλεξάνδρεια, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης, σε αγώνα για την 22η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με την Αλεξάνδρεια να αποκτά ένα μικρό προβάδισμα και να το ολοκληρώνει προηγούμενη με 18-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες υπήρξαν ιδιαίτερα παραγωγικές, με τον αγώνα να παραμένει αμφίρροπος και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες στους τριάντα εννέα πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και την Αλεξάνδρεια να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με βραχεία κεφαλή (52-51).

Ούτε στο τέταρτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με την Αλεξάνδρεια να έχει μικρό προβάδισμα στο φινάλε, το οποίο διατήρησε μέχρι τέλους και κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 65-62.

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 18-13, 39-39, 52-51, 65-62.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας: Μπαλιάκας 2, Αβραμίδης 3, Σιδηρόπουλος 10 (2), Νταμτσιόπουλος, Γιοβανόπουλος, Παντοφλίδης, Παπαγερίδης 7 (1), Καρκάρας 17, Πρόιος, Καραγιάννης 5, Χερκελετζής 1, Μπίσκας 20 (3).

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Καζαντζανίδης, Πολυχρόνης, Αδαμόπουλος 9, Γκαβοτάσιος 10 (1), Λόγυρος 25 (6), Κεσεσίδης, Χρυσάφης, Σταυριανίδης 18 (3), Κουτσικάς.