Ο Σκυδραϊκός ηττήθηκε με 46-64 από τον Εργόναθλο, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 21η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Εργόναλθος μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση και με όπλο την άμυνά του κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 7-14.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο, με τους παίκτες του Γιώργου Ακριτίδη να διευρύνουν το προβάδισμά τους και να πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 17-31.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σκυδραϊκός παρουσιάστηκε βελτιωμένος, ωστόσο ο Εργόναθλος άνοιξε ακόμη περισσότερο τη διαφορά και το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 31-48.

Ισορροπημένο ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με τον Εργόναλθο να σφραγίζει την παρουσία του στα play off με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 46-64.

Διαιτητές: Καραμανλής – Χάνος.

Δεκάλεπτα: 7-14, 17-31, 31-48, 46-64.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Σημαιοφορίδης): Δουλκερίδης 10 (1), Τραϊανός 2, Τσανακτσίδης 10 (1), Ινέγλης 5, Χομένκο, Διδωνάκης 2, Μουχτάρης 6, Σταμπουλτζής 11 (3).

ΜΠΑΣ Εργόναθλος (Ακριτίδης): Δημητριάδης 1, Αρκούδας 8 (1), Κήρυκος 4, Δαμιανίδης 11, Μπερμπερίδης 15, Τσιτουρούδης 10, Γιαννακούλης 7  (1), Πεχλιβανίδης 8, Νάντσιος.