Οι Αετοί Βέροιας επικράτησαν με 54-40 της Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Βέροιας Δημήτριος Βικέλας, σε αγώνα για την 23η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τους Αετούς Βέροιας να το ολοκληρώνουν  με προβάδισμα τριών πόντων (17-14).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο αγώνας παρέμεινε αμφίρροπος, με τις άμυνες να δυναμώνουν, την παραγωγικότητα των δύο ομάδων να πέφτει και τους γηπεδούχους να διατηρου΄ν το προβάδισμά και να προηγούνται με 29-25 στο ημίχρονο.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η μορφή του αγώνα, με τους παίκτες του Ντάνη Τυριακίδη να το ολοκληρώνουν προηγούμενοι με 42-36.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Αλεξάνδρεια σημείωσε μόλις τέσσερις πόντους, γεγονός που οδήγησε τους Αετούς Βέροιας σε μία δίκαιη επικράτηση με 55-40.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Χρυσάφης Στ.

Δεκάλεπτα: 17-14, 29-25, 42-36, 55-40.

ΚΣ Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τσιμτσιρίδης 6, Χρήστου 5 (1), Κασάπης 3 (1), Παπαδόπουλος Δ., Γκεκόπουλος 20, Πάππου, Χρυσάφης 5 (1), Γαβριηλίδης, Παπαδόπουλος Ι., Χατζηχαρίσης 10, Ιατρού, Ιωσηφίδης 6.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας: Μπαλιάκας 9 (1), Αβραμίδης 8, Σιδηρόπουλος, Νταμτσόπουλος, Παπαγερίδης, Καρκάρας 2, Πρόιος, Καραγιάννης 3, Χερκελετζής 3, Μπίσκας 15 (3).