Η Δόξα Μοσχοχωρίου ηττήθηκε με 0-1 από τον Όλυμπο Αγίου Σπυρίδωνα στο Γήπεδο του Μοσχοχωρίου, σε αγώνα για την 22η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣ Πιερίας.

Η Δόξα Μοσχοχωρίου πλέον βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με 29 βαθμούς, ενώ ο Όλυμπος Αγίου Σπυρίδωνα παρέμεινε στην 21η θέση και πλέον έχει 22 βαθμούς.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Θ. Μπαμπανίκας στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 47’, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Καρανάτσιος των φιλοξενούμενων αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ντουράκογλου με βοηθούς την Β. Τσικλητάρη και τον Ντασιόπουλο.

Δόξα 10 Μοσχοχωρίου: Μπούτας, Μέλλιος, Γκουτζιάνας, Βανάσας, Βασιουρής, Σιαμάγκας, Χωλίδης (63′ Κατσαντώνης Ε.), Σκραπαλής, Ζάχος, Πίτλιακας, Κατσαντώνης Α.

Όλυμπος Αγίου Σπυρίδωνα: Μπατζογιάννης, Ζαρογιάννης, Μιχαλήτσιος, Κυβελίδης, Σταυρογιάννης, Καρανάτσιος, Κέπεντζης, Μπαμπανίκας Θ., Αλεξίου (69′ Μπαμίχας), Μπαμπανίκας Χ., Κουλιανόπουλος.