Ο Μύτικας Λεπτοκαρυάς επικράτησε με 2-0 του Ατρόμητου Κατερίνης στο Γήπεδο Θεόδωρος Κατσαρός, σε αγώνα για την 22η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣ Πιερίας.

Ο Μύτικας Λεπτοκαρυάς παραμένει στην 4η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος Κατερίνης παρέμεινε στην 9η θέση κι έχει 25 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε για τον γηπεδούχο ο Ζηνέλης στο 39’ με κοντινή κεφαλιά και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μακρίδης με σουτ από πλάγια θέση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Α. Ασλανίδης με βοηθούς την Δ. Τσικλητάρη και τον Γερμανό.

Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Τσαρούχας Α., Γεροθανάσης, Τσαρούχας Ι., Σιαμήτρας, Μπατζέλας, Στύλος (63′ Μάλλας), Κουράτι, Ζηνέλης, Ελεζι (76′ Μακρίδης), Χούτας, Τζόβας.

Ατρόμητος Κατερίνης: Κουτλουμπάσης, Καρατόλιος, Παπαδημητρίου (76′ Μεντόλι), Μπλιώνας, Παπείρας, Σέου Σ., Σέου Τ. (70′ Χέρας), Μετενίδης, Τσιρακίδης, Ζωγράφος, Μάνος.