Ο Νέος Παμβρυακός ηττήθηκε με 1-2 από τον Ερμή Εξοχής στο γήπεδο Βρύας σε αγώνα για την 23η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Πιερίας.

Ο Νέος Παμβρυακός παραμένει ουραγός στη βαθμολογία με 10 βαθμούς, ενώ ο Ερμής Εξοχής βρίσκεται πλέον στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 38 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Νέος Παμβρυακός στο 14’ με τον Δ. Τσάτσο, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής Εξοχής ισοφάρισε στο 52’ με τον Μιχαηλίδη, ενώ τρία λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες καθώς ο Βασιουρής αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη κάρτα και πήρε πρόωρα την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Τη νίκη στη φιλοξενούμενη χάρισε ο Μιχαηλίδης στο 90’, γράφοντας το 1-2 και χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα της Εξοχής.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μέτσι με βοηθούς τους Γιαμούζη και Λαφατζή.

Νέος Παμβρυακός: Αποστολόπουλος Β., Νατσιός Ν., Βαρμάζης, Χασιακής (85′ Βαϊνάς), Τάκος, Καραμέλιος, Τσάτσος Δ., Στραβογιάννης Ν., Χήρας (65′ Τσάτσος Δ.), Δαλάκας, Αποστολόπουλος Χ.

Ερμής Εξοχής: Ζιλφίδης, Βασιουρής, Ατανάσοφ, Καραγκούνης, Αλεξιάδης, Καραθάνος, Τσουμάγκας, Ελισιάδης (76′ Κατσούλης), Γεωργαντάς, Μιχαηλίδης, Μπαμπατζιάνης (46′ Εγγλέζος).