Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν με 88-69 από την Αριδαία, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για την 24η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα κάνουν σπορ και γήπεδο μπάσκετ

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και την Αριδαία να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 26-23.

Παρόμοια ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους Πάνθηρες να μάχονται παρόλες τις ελλέιψεις τους και τη γηπεδούχο να βρίσκεται μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 44-42.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Παναγιώτη Βάτση διεύρυναν το προβάδισμά τους και το ολοκλήρωσαν προηγούμενοι με 69-57.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Αριδαία διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα, άνοιξε κι άλλο την υπέρ της διαφορά και έφτασε σε μία δίκαιη νίκη με το τελικό 88-69.

Διαιτητές: Μητώνας – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 26-23, 44-42, 69-57, 88-69.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Μπεγλόπουλος, Βασίλογλου, Πέτκος 12 (4), Τοπαλίδης 21, Υποδηματόπουλος, Αμπάρης 2, Νταούτι, Αβραμίδης 16 (4), Κληντσάρης, Μακρόπουλος 31 (2), Κανονίδης, Ζέρζης 6.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Ιορδανίδης 2, Κωνσταντόπουλος, Μπούσμπουρας 9, Αδαμόπουλος 10, Ψαρρού 12 (2), Λόγυρος 31 (6), Κεσεσίδης, Χρυσάφης 2, Σταυριανίδης 3.