Η Αλεξάνδρεια επικράτησε με 78-62 του Εδεσσαϊκού, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 24η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η Αλεξάνδρεια στην επιστροφή στο σπίτι της μετά από τρεις μήνες, πήρε από την αρχή της αναμέτρησης το προβάδισμα, το οποίο διεύρυνε καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο ολοκληρώθηκε με 38-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η γηπεδούχος εκτόξευσε την υπέρ της διαφορά ολοκληρώνοντας το με 65-41.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκός κατάφερε να κλείσει τη μεταξύ των δύο ομάδων ψαλίδα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 78-62 υπέρ της Αλεξάνδρειας.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 18-11, 38-25, 65-41, 78-62.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας: Μπαλιάκας 5, Μπίσκας 6 (2), Ευθυμιόπουλος 7, Σιδηρόπουλος 13 (3), Κεσίδης 14. Πρόιος Δ. 2, Αβραμίδης, Παπαγερίδης 5 (1), Καρκάρας, Πρόιος Α. 2, Καραγιάννης 8, Χερκελετζής 16.

Εδεσσαϊκός BC: Γάτσος 13 (1), Σίπκας, Πασχαλίδης 4, Τεντζέρης 16 (2), Αδάμ 8, Κεχαγιόγλου 21 (5), Κατσάρας.