Εντυπωσιακή ήταν η τελευταία “παράσταση” της Προόδου Παλαιού Κεραμιδίου στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣ Πιερίας, η οποία κέρδισε με το ευρύ 4-1 τον αδιάφορο Μύτικα Λεπτοκαρυάς, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι που σίγουρα θα τερμάτιζαν τέταρτοι και θα αντιμετωπίσουν με μειονέκτημα έδρας τον Πιερικό Αστέρα Κάτω Αγιάννη στα πλέι οφ ανόδου, παρέμειναν στους 39 βαθμούς. Η προτελευταία Πρόοδος τερμάτισε με 24 βαθμούς.

Στο 12′ ο Θ. Παπαζιός έκανε το 0-1 για την ομάδα του Παλαιού Κεραμιδίου.
Στο 32′ ο Ασλανίδης έκανε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους.
Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με γκολ του Ζηνέλη στο 61′.
Στο 70′ ο Θ. Παπαζιός ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-3, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Στο 74′ ο Θ. Τσιάμης διαμόρφωσε το τελικό 1-4, “σφραγίζοντας” τη νίκη γοήτρου για την ομάδα της Προόδου.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Κουτσιώτας με βοηθούς τον Ντουράκογλου και τη Μπουλούμη.

Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Κουλέσι, Μπατζέλας, Παπαδόπουλος, Σιαμήτρας, Ν. Μαυρομάτης, Στύλος, Ε. Χέδας (59′ Γεροθανάσης), Ζηνέλης, Τσικρίκης (83′ Καζαμίας), Μουσαράι (74′ Δ. Χέδας), Τζόβας (51′ Χούτας).
Πρόοδος Παλαιού Κεραμιδίου: Α. Ζαμαντζάς, Β. Παπαζιός, Θ.Ι. Τσιάμης, Αθ. Ζαμαντζάς, Θ.Χ. Τσιάμης, Θ. Παπαζιός, Ε.Δ. Ζαμαντζάς (60′ Αδαμόπουλος), Καραγκούνης, Π. Ζαμαντζάς, Ασλανίδης, Θ. Ζαμαντζάς.