Το πλεονέκτημα της κανονικής διάρκειας εκμεταλλεύτηκε ο Πιερικός Αστήρ Κάτω Αγιάννη, ο οποίος  στον τελικό ανόδου του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, αναδείχθηκε ισόπαλος, 1-1, με τον Μύτικα Λεπτοκαρυάς, στο γήπεδο του Κάτω Αγιάννη και πανηγύρισε την άνοδο στην Α’ κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την υπεροχή τους στο α’ μέρος και άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Μυρωτή στο 25′, ο οποίος με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Τσαρούχα.

Ο Μύτικας προσπάθησε να αντιδράσει, γνωρίζοντας ότι χρειάζεται μόνο τη νίκη για να οδηγήσει το ζευγάρι σε δεύτερο παιχνίδι, και έφτασε στην ισοφάριση με κοντινό πλασέ του Κουράτι στο 75′.

Το 1-1 όμως δεν άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την άνοδο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πολυχρόνης με βοηθούς τους Μηνούδη και Ατματζίδη. 4ος διαιτητής ήταν ο Κρομμύδας.

Πιερικός Αστήρ Κάτω Αγιάννη:
Οκουτσόγλου, Εφραιμίδης, Λαράκου, Μουρατίδης, Παυλίδης, Μυρωτής, Αραβίδης (65′ Τζιμίκας), Τζιάμας, Γκολέμας (73′ Χαρεϊσβίλι), Χρυσόπουλος (85′ Χρηστίδης), Γκουνέλας (90′ Δημητσάκης).
Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Τσαρούχας, Γεροθανάσης (81′ Χέδας), Κουράτι, Σιαμήτρας, Μπατζέλας, Στύλος, Μαλλάς, Μακρίδης, Χούτας, Ζηνέλης, Τζόβας.