Η Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου Άμμου, στον τρίτο της αγώνα για το World Beach Soccer Games European Qualifiers στο Salou της Καταλονίας – Ισπανίας, νίκησε την αντίστοιχη ομάδα της Τουρκίας με σκορ 4-1.

Οι αρχικές πεντάδες των ομάδων:

Ελλάδα: ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΠΙΡΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΙΚΕΛΑΤΟΣ, ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΕΟΝΤΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ

Τουρκία: MEHMET ASLAMACI, ERKAN ANZAFLIOGLU, VOLKAN YESILIRMAK, BARIS TERZIOGLU, SEYIT AHMET SUER

Στην πρώτη περίοδο η Ελλάδα προηγήθηκε με γκολ του Λεωνίδα Κωνσταντάκη στο 3΄. Στη δεύτερη περίοδο γκολ για την Ελλάδα από τον Κωνσταντίνο Παπασταθόπουλο στο 7΄. Η Τουρκία μείωσε το σκορ με γκολ που πέτυχε ο ERKAN AKBAL στο 8΄. Στην τρίτη περίοδο η Ελλάδα πέτυχε δύο ακόμη γκολ με τον Μιχάλη Καφαντάρη (7΄) και τον Λεωνίδα Κωνσταντάκη (8΄).