Δελτίο τύπου για την εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με τον Θερμαϊκό Κορινού, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Πιερίας, εξέδωσε ο Άρης Κοκκινοπλιτών.

Το κείμενο:

“Πολύ ωραίο παιχνίδι χθες στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης με την ομάδα μας να αντιμετωπίζει τον Θερμαϊκό Κορινού.

Κόντρα στην καθολική υπεροχή μας όπου μπορούσαμε να είχαμε καθαρίσει τον αγώνα με δύο τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ημίχρονο βρεθήκαμε να χάνουμε με 1-0 από δικό μας λάθος στην άμυνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο μοτίβο με τον Κορινό κλεισμένο στο μισό γήπεδο αλλά το σκορ στο 0-2 και 1-3!

Μετά το 80′ άρχισε η αντεπίθεση της ομάδας μας που έφερε το τελικό 3-3 στο 91′ και 94″.

Τα γκολ οι Παππάς, Χρυσόπουλος και Σαββίδης.

Μας αφήνει πικρή γεύση το αποτέλεσμα λόγω της καλής εμφάνισης και της ατυχίας αλλά δίνουμε συγχαρητήρια στην ομάδα για την προσπάθεια στο τέλος.