Η ΑΓΕ Πιερίας ηττήθηκε με 64-31 από τον Απόλλωνα Καρδίτσας, στο Κλειστό Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Επταπυργίου, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Ειδικού πρωταθλήματος Ανόδου στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών.

Στη αρχή του πρώτου δεκαλέπτου η ΑΓΕ Πιερίας ήταν καλύτερη, αιφνιδίασε τον Απόλλωνα Καρδίτσας και προηγήθηκε με 10-3. Μετά το time out το παιχνίδι ισορρόπησε και ο Απόλλωνας πέρασε μπροστά, 2′ 28″ πριν το τέλος του δεκαλέπτου με 12-10, ενώ η λήξη του βρήκε την ομάδα της Καρδίτσας να προηγείται με 17-10.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ανήκε στην ομάδα της Θεσσαλίας, η οποία προηγήθηκε με 30-15, δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο έληξε με 32-18.

Ο Απόλλωνας Καρδίτσας μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία το δεύτερο μισό του αγώνα, καθώς προγήθηκε στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου με 49-25, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 64-31.

Διαιτητές: Τσαλκιτζής Αρ. – Τσαλκιτζής Αθ.

Δεκάλεπτα: 10-17, 18-32, 25-49, 31-64.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Τσενεκίδου 10, Πάχα, Νικολαϊδου 13 (2), Δροσούνη 4 (1), Βαρμάζη, Χατζηαγοράκη 3 (1), Θεοδωρίδου, Πάσκου, Γιαλλίδου 1, Πατσιαλή, Τζιμαγιώργη.

Απόλλων Καρδίτσας (Ναούμ): Τσαχματιώτη 8, Σακκά, Γανιά Η. 2, Καρκαλέτσου 2, Χαβαλέ15 (2) , Γανιά Κ. 4 , Μερισιώτη Β. 13 (1), Χαριση 5 (1), Μερισιώτη Κ. 4, Τσερεπη 11 (1).